קצת עלי

כל העניין התחיל כי את אשתי לא לימדו בבית לבשל, אז מישהו היה צריך.

זה גם התחיל כי סבתא שלי הגישה לי על שולחן הפורמייקה במטבח הקטנטן שלה במושב, את ארוחות הצהרים הטעימות ביותר שאכלתי עד עצם היום הזה.

אבל זה גם התחיל כי יש לי קצת, אני מודה, קוצים בישבן, והמטבח עוזר לי להוציא אותם משמה. אבל טבח של ממש לא תמיד הייתי, רק בשלן… ודברן.

כששואלים אותי האנשים מה אני אוהב לעשות, התשובה תהיה בדרך כלל, להכין אוכל. ובדרך כלל תמצאו אותי במטבח: מכין אוכל לשבת או לחול, אוכל לילדים או לגדולים, אוכל מיוחד או פשוט, ממה שקניתי בשוק או משאריות, שזה בכלל הכי טעים. אבל כשהאנשים שואלים אותי מה עוד אני יודע לעשות, התשובה תהיה תמיד… לדבר. לדבר ככה שהאנשים יקשיבו, ויתווכחו, וגם שיצחקו.

על מה אני מדבר אתם שואלים? על הכל בערך: על איך קושרים נעליים, על כובעים מצחיקים של תיירים, על שימושיה של קערת הנירוסטה, על איך נראים הבתים בעיר החשובה ראשון לציון, אבל בעיקר, ניחשתם נכון – על אוכל.

 

מה כן הייתי אתם שואלים? הייתי מדען ודוקטור לביולוגיה ואחר כך מורה ומחנך ואז מנהל בית ספר אחד ובית ספר שני ומאוחר יותר מנהל עוד יותר גדול של הרבה בתי ספר. אבל מכל מקום שהייתי ואחרי כל דבר שעשיתי, חזרתי תמיד למטבח, וניגשתי לבשל משהו.

אבל לפני מספר שנים, החלטתי שזהו – אני יוצא מהארון. והפכתי לטבח אמיתי, מה שקוראים גם לפעמים – שף. ולמדתי המון וקראתי המון על אוכל ופגשתי אנשים של אוכל וחקרתי מקומות של אוכל, ובעיקר – בישלתי וניסיתי ותיקנתי ובדקתי, ואז שוב ושוב ושוב.

וכך פתחתי לבסוף את ‘ישעיהו – בראסרי אצלכם בבית’. והאמת? אני שמח לעשות, הפעם באמת, מכל הלב וכל הזמן, את מה שתמיד אהבתי – לבשל אוכל לאנשים.

ועכשיו זה מה שאני עושה בלילה וביום – מכין אוכל. אני מבשל אוכל שהוא אמיתי אבל אחר, של פעם אבל גם של היום, אוכל מיוחד אבל כזה שאוהבים – אוכל לאנשים.

רוצים לשאול שאלה?

מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם

התחל/י שיחה >>
צריכים עזרה?
הי
איך אפשר לעזור?